Nadszedł nareszcie taki czas, że z błyskiem w oku poszukujemy do naszych wnętrz czegoś, co przełamie spokojne szarości, w których do tej pory czuliśmy się bezpiecznie. Jesteśmy coraz bardziej odważni i otwarci na oryginalne, zaskakujące rozwiązania. Idealnym zbiorem takich inspiracji jest kolekcja tapet Icons od Cole &Son.

ICONS to kolekcja, która skupia jedne z najbardziej znanych projektów firmy Cole'a & Son. Wiele przepięknych wzorów takich jak Woods, Hummingbirds, Palm Leaves i Flamingos znajduje się z kolekcji inspirowanej kolorami lat 50-tych. Miami – jasne, żywe odcienie wymieszane są z tropikalnymi, odbarwionymi od słońca odcieniami w stylu South Beach. Ponadto kolekcja zawiera wiele kultowych dla marki Cole&Son wzorów takich jak zainspirowany północnoafrykańskimi posiadłościami Maroka, geometryczny wzór Petite Tile, malutki rendering płytek, pojawia się w miękkich, nowoczesnych odcieniach niebieskiego, delikatnej szarości, kaczego jajka i pergaminu, a także w kolorze węgla drzewnego i brązu.Kolejną wyjątkową propozycję stanowi wzór Miami. Jest to hołd złożony w stronę stylu retro, który stanowi żywiołowy projekt Miami z warstwami tarasowych kolumnad, bujną tropikalną roślinnością w dwóch odsłonach kolorystycznych: sadzy i śniegu - odważna i mocno graficzna propozycja oraz pastelowych barwach South Beach tworzących „kiczowatą” atmosferę panującą w sercu Miami Beach.Wzór Palm Leaves stanowi jeden z najbardziej znanych wzorów w całej kolekcji Cole&Son. Posiada wiele fantazyjnych odsłon kolorystycznych oraz stylistycznych, zarówno w odważnych, jak i stonowanych kolorach, zachowując wszystko to, dzięki czemu ten druk jest tak znany, bujność i fantazję

Wyjątkowy wzór stalowi propozycja Palm Leaves w kolorach różu i mięty, które tworzą klimat rodem z retro Miami, natomiast mięta z żółcią przywołuje wspomnienia południowego wybrzeża USA.Przyglądając się tej, jak i pozostałym kolekcjom mamy nieodparte wrażenie, że projektanci Cole & Son chcą w nas zaszczepić odrobinę brytyjskiego poczucia humoru. Dodać naszym wnętrzom dystansu do klasycznej, znanej już elegancji. Dajmy się więc skusić !