Jak zaprojektować łazienkę, aby była niebanalna, ale jednocześnie piękna i oryginalna? Z ciekawymi rozwiązaniami w tym obszarze przychodzi do nas Antonio Lupi, mistrz kreowania przestrzeni, który sprawia, że każda łazienka staje się prawdziwym dziełem sztuki. Marka Antoni Lupi to przede wszystkim historia - początki działalności marki sięgają lat 50-tych XX wieku. Początkowo firma zajmowała się jedynie produkcją szkła. Z czasem – w latach 80-tych XX wieku – rozpoczęła współpracę z architektami. Antonio Lupi wyróżnia się przede wszystkim wysoką jakością i przywiązaniem do szczegółu, co można  z łatwością zauważyć w poniższych projektach. Z pewnością nie znajdziemy też nigdzie podobnych rozwiązań, ponieważ Antonio Lupi proponuje oryginalne i niestandardowe rozwiązania. Poznajmy niektóre z nich. CONTROVERSO

Projekt autorstwa Paulo Uliana to rozwiązanie, które wyróżnia się indywidualnością. Blat marmurowy zmienia swój kształt za pośrednictwem młotka oraz ludzkich rąk. Autorzy do każdego egzemplarza podchodzą indywidualnie. Każdy z nich ma inne kształty, wynikające ze specyfiki wykonywania tego projektu.

STRAPPO

Projekt Strappo jest niezwykle ciekawy, z tego względu, że sprawia wrażenie wyciągniętej ściany z muru. Umywalka znajduje się między nimi i dzięki ledowemu oświetleniu projekt nadaje jej głębi i płynności. Dopiero patrząc na umywalkę z profilu można dostrzec jej prawdziwie i pełne oblicze. Projekt ten jest kolejnym przykładem niebanalnego i innowacyjnego spojrzenia na łazienkowe rozwiązania, pokazujący, że wcale nie musi być nudno.

MR SPLASH

Mr Splash to wolnostojąca płaska i wysoka umywalka, o niezwykłych geometrycznych kształtach. Dysza wodna znajduje się bezpośrednio nad nią, dzięki czemu podczas korzystania z umywalki, wydaje się, że woda ciągnięta jest w dół przez grawitację. Płynie w dół, spływając po nachylonych płaszczyznach, po czym znika.

IRIDE

Nie sposób być obojętnym wobec tego projektu. Z pewnością stanie się centrum uwagi każdej łazienki. Iride to kolorowe latarnie, które stanowią jednocześnie źródło strumieni wody. Dzięki połączeniu wody oraz światła, projekt ukazuje rozproszenie światła. Warto pamiętać o tym, że światło, podobnie jak woda, daje uczcie relaksu i odprężenia, dzięki czemu projekt Iride jest idealnym rozwiązaniem dla ukojenia nerwów i dla wypoczynku.

SHAWA

Inspiracją dla projektu Shawa była przemysłowa instalacja. Dlatego charakterystyczne dla wspomnianego projektu są odsłonięte rurociągi oraz kanały. Dzięki temu rozwiązaniu model idealnie sprawdzi się zarówno w pomieszczeniach jak i na świeżym powietrzu. Bardzo praktyczne jest również rozwiązanie dla prysznica. Istnieje bowiem możliwość użycia prysznica bezpośrednio przy ścianie lub jako natrysk wolnostojący. Idealny jako prysznic basenowy.

Powyższe projekty Antonio Lupi to tylko kilka niebanalnych rozwiązań jakie marka ma w swoim portfolio. Każda z nich sprawia, że łazienka staje się prawdziwym arcydziełem. Wynika to przede wszystkim z nietuzinkowego podejścia do projektowania ekskluzywnych rozwiązań dla łazienek, zachowując przy tym wszystkim elegancję.