Ditre Italia, w nowym roku, postanowiło nas pozytywnie zaskoczyć i wzbogacili swoją kolekcję mebli tapicerowanych o dodatkowe modele, wygodnych foteli. Z radością, prezentujemy najnowsze projekty. Kolekcja odniosła sukces na tegorocznych, międzynarodowych targach designu w Paryżu oraz w Kolonii.

 

Fotel Lucia to projekt, w którym elegancja i kobieca delikatność, tworzą doskonały duet. Zaokrąglona forma oraz wyjątkowe detale, to zdecydowanie, cechy wyróżniające ten produkt. Model sprawia wrażenie, jakby z otwartymi ramionami zapraszał nas do siebie. Lucia została zaprojektowana tak, aby dodać wnętrzu odrobinę luksusu, zachowując jednocześnie ponadczasowy wygląd. Poduszka oparcia dostępna jest w dwóch wysokościach. Dzięki czemu, mamy do wyboru dwie opcje komfortu. Lucia najpiękniej prezentuje się w miękkich w dotyku, welurowych tkaninach.

 

Fotel Softy to model o mocnym charakterze wizualnym.  Swoim designem, prezentuje jednocześnie dwie cechy: solidność i miękkość. Metalowa podstawa i skórzane wykończenie zewnętrznej części, wyrażają zabytkową duszę fotela. Natomiast przyjemny kontrast stanowi obfite wypełnienie siedziska, którego wygodzie, ciężko się oprzeć. Tworząc model Softy, korzystano z połączenia różnych materiałów. W efekcie końcowym, otrzymano bardzo eleganckie rezultaty. Jest to idealny fotel, jeśli chcemy wyeksponować go we współczesnym, pełnym ekspresji otoczeniu. Fotel sprawdzi się zarówno w strefach wypoczynkowych, ale również w poczekalniach, przytulnych miejscach do siedzenia i lobby hotelowym.

Kolejny projekt, fotel Bend to efekt transformacji prostego kształtu w wygodne siedzenie. Taki rezultat, otrzymano poprzez usunięcie niektórych detali, takich jak np. wysokie nóżki. Osadzona nisko przy podłodze forma, sprawia, że Bend jest rozpoznawalnym, ale nierzucającym się w oczy modelem. Cecha, która niewątpliwie wyróżnia fotel, to podwójne przeszycia na krawędziach tkaniny lub skóry.

 

Fotel Beyl swoją formą, wyznacza prywatną, strefę wypoczynku. Jest to idealny wybór, kiedy planujesz spędzać trochę czasu samemu. Producent przewidział także, krótką instrukcję użytkowania fotela: wyciągając ciało i pozwalając, aby głowa była wsparta zagłówkiem, otrzymujemy gwarancję relaksu. Możemy dokonać wyboru, między różnymi wysokościami oparcia. Wyrafinowany design skórzanych podłokietników, tworzy bardzo gustowny i elegancki fotel.

Fotel Chloe Luxury to kolejny model z kolekcji Ditre Italia, zaprojektowany przez Stefano Spessotto & Lorella Agnoletto. Miękkie, zaokrąglone kształty tego fotela ozdobione są za oparciem elegancką i wyrafinowaną plisą, przypominającą dawne lata. Nowoczesna wersja fotela w stylu Art Decò, doskonale wkomponuje się w każde wnętrze.

Fotel Claire Swivel zainspirowany jest drugą, podwyższoną wersją fotela Claire. Od wcześniejszej wersji, wyróżnia go obrotowa, przypodłogowa podstawa, która nadaje Claire Swivel inny wygląd. Miękka, odważna linia łączy się w komfortowy, wielofunkcyjny produkt, który doskonale sprawdza się w różnych wnętrzach.

 

Każdy z zaprezentowanych modeli, opowiada inną historię, reprezentuje inny styl oraz przyciąga innym komfortem siedzenia. Tak, jak w różnorodnym wyborze wypełnienia sof, tak w przypadku foteli, producent przewidział, że nie każdy jest zwolennikiem miękkich bądź twardych siedzisk. W kolekcji Ditre Italia, każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego.