Remont łazienki to zdecydowanie jeden z najtrudniejszych momentów z którym musimy się zmierzyć podczas remontu całego mieszkania. Ze względu na mnogość funkcji, jakie spełnia w naszym życiu łazienka, bardzo ważne jest, aby w tych w większości niewielkich pomieszczeniach połączyć funkcje ergonomiczne oraz estetyczne, dzięki którym miejsce to będzie kojarzyło się nam nie tylko z wykonywaniem codziennych czynności, ale również będzie dla nas miejscem relaksu i odpoczynku. Pierwszym krokiem przy doborze nowej koncepcji łazienki jest dobór płytek ceramicznych.  Szczególnie ważne jest, aby wśród szerokiej oferty płytek dostępnej na rynku wybrać propozycje, które spełnią nasze oczekiwania zarówno pod względem estetycznym jak i funkcjonalnym. Dostępne na rynku płyty w dużych rozmiarach z pewnością w znacznym stopniu zaspokajają te potrzeby. W ofercie Interior Park posiadamy starannie wyselekcjonowane kolekcje, które charakteryzują się oryginalnymi wzorami ze szczególnym zachowaniem wysokiej dbałości o detal.  Bogata oferta wzornicza idzie w parze z najwyższą jakością i zaawansowaną technologią produkcji. Jeszcze do niedawna decyzja o zakupie płyt wielkoformatowych była trudna ze względu na duży odpad produktu, który przy zastosowaniu płyt o wymiarach 150cm na 300cm znacząco podrażał koszt inwestycji. W chwili obecnej włoscy producenci płytek tacy jak Caesar, Mirage, Fap czy Fondovalle w zdecydowanym stopniu wyeliminowali powyższy problem, dopasowując format produkowanych płyt do wysokości wnętrz, z jakimi najczęściej mamy do czynienia w polskim budownictwie. Mamy zatem do wyboru płyty o wymiarze 240cm oraz dedykowane do wyższych pomieszczeń płyty o wymiarze 278cm.

Aby zapoznać się z bogatą ofertą płyt wielkoformatowych dostępnych w ofercie Interior Park proponujemy skorzystać z dostępnego na naszej stronie katalogu produktów, a w nim po wybraniu zakładki płytki ceramiczne, przejść do wygodnego systemu filtrowania produktów, dzięki któremu wyszukanie odpowiedniego produktu odbędzie się zdecydowanie szybciej i wygodniej.

płytki wielkoformatowe Mirage

Dlaczego warto zastanowić się nad zastosowaniem płyt o dużym rozmiarze w naszym wnętrzu?

Jednym z wielu powodów jest z pewnością efekt wizualny. Mniejsza ilość podziałów, osiągana dzięki wielkoformatowym płytom, sprawia, że przy minimalnym użyciu spoin uzyskujemy lepszy efekt estetyczny. Ponadto mniejsza ilość łączeń zmniejsza konieczność użycia fug, a co za tym idzie, powierzchnia jest łatwiejsza w utrzymywaniu czystości.

mirage płytki wielkoformatowe

mirage czarny marmur płytki wielkowymiarowe

W bogatej ofercie płyt wielkoformatowych jaką mamy do dyspozycji w Interior Park spotkamy się zarówno z kolekcjami odwzorowującymi beton, marmur, lastryko, metal,  a także   wzory tekstylne przypominające tapety. Szeroki wybór, odnosi się do każdej stylistyki wnętrza – niezależnie czy postawimy na ponadczasową klasykę, odrobinę glamour czy industrialny klimat wnętrza.

Fabryka Mirage prezentuje kolekcję Jewels, nawiązującą do kosztownej biżuterii. Kolekcja ta dostępna jest również w specjalnych zestawach, umożliwiających tzw. książkowe oraz diamentowe dopasowanie wzoru.

jewels mirage płytki marmur

Mutina słynie z oryginalności, mamy możliwość skorzystania ze wzorów tworzonych przez światowej klasy projektantów takich jak Patricia Urquiola. W naszym salonie prezentujemy m.in. kolekcje Folded, Dechirer, oraz Cover.

mutina płytki wielkoformatowe

mutina czarne płytki  

Fondovalle to z kolei producent, który umiejętnie wykorzystuje innowacyjność przemysłową przy tworzeniu m.in. tekstylnych, wzorzystych kolekcji odwzorowujących tapety. Idealny przykład takich zabiegów stanowią kolekcje Dream, Res Art, Portland oraz Infinito 2.0.

 Fondovalle płytki wielkoformatowe

Fondovalle płytki ceramiczne

Duże doświadczenie w sprzedaży płytek w tym płyt wielkoformatowych pozwala nam na sprawne i bezproblemowe realizowanie zamówień naszych klientów, włączając w to dostawę płyt do klienta oraz rozładunek wyspecjalizowanym pojazdem z hds. Dodatkowo chętnie dzielimy się z architektami oraz wykonawcami naszą wiedzą na temat techniki układania płyt wielkoformatowych jaką zdobywamy uczestnicząc regularnie w szkoleniach organizowanych przez producentów tych płyt. https://www.youtube.com/watch?v=DhISSR1-X-0 

Płyty wielkoformatowe stanowią bardzo funkcjonalną alternatywę dla płytek w standardowych wymiarach, a stereotyp, że duże formaty nadają się jedynie do dużych pomieszczeń już dawno jest nieaktualny. Zarówno efekt wizualny jak i podejście praktyczne zdecydowanie przemawiają za płytami o dużych wymiarach i wynagradzają być może z pozoru trudny dla klienta proces realizacji zamówienia. Należy pamiętać, że korzystając ze sprawdzonych punktów sprzedaży jakim jest salon Interior Park otrzymujecie Państwo wsparcie na każdym etapie inwestycji, począwszy od złożenia zamówienia jak również magazynowania Państwa towaru w warunkach do tego przeznaczonych, transportu na miejsce inwestycji a także wsparcia naszego działu technicznego, który odpowie na każde pytanie Państwa wykonawcy.